logo

wpisz słowa kluczowe:

szukaj wg daty:

II PRUSZCZAŃSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Zwycięstwem Tomasza Bagrowskiego z gdańskiego klubu Radość Biegania zakończył się II Pruszczański Bieg Niepodległości. Do rywalizacji na 10-kilometrowej trasie (dwie pętle po 5 km) prowadzącej po terenach 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim stanęło blisko 250 zawodników i zawodniczek. Biegaczom na całym dystansie towarzyszył pies o imieniu Poker. Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale nawiązujące do 99. urodzin Niepodległej. Warunkiem otrzymania cennej pamiątki było ukończenie biegu w czasie krótszym niż 80 minut. Udało się całej stawce. Zwycięzca na pokonanie 10-kilometrowego dystansu potrzebował 35 minut i 14 sekund. Za Tomaszem Bagrowskim finiszowali Tomasz Świątkowski z 49. Bazy Lotniczej (36:02) i Patryk Jakubek z Bytowa (36:35). Wśród pań najlepsza była Iwona Szabłowska z Juszkowa. Zawodniczka reprezentująca barwy grupy Pruszcz Biega pokonała trasę w 42 minuty i 20 sekund. Drugie miejsce zajęła gdynianka Zuzanna Głombiowska (42:40) z BigYellowFoot Adventure Team , a na trzecim miejscu finiszowała gdańszczanka Anita Bonisławska (44:48) z grupy Reaktywuj się w Maratonie. Bieg na najbardziej płaskiej trasie w Polsce z niezwykłą scenerią w postaci wojskowych śmigłowców zorganizowała 49. Baza Lotnicza wspierana przez Stowarzyszenie 49 Miłośników Lotnictwa, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Starostwo Powiatu Gdańskiego. 12.11.2017 / fot. Paweł Marcinko / KFP