logo

wpisz słowa kluczowe:

szukaj wg daty:

ARKA GDYNIA W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI

Arka Gdynia zagra w półfinałach piłkarskiego Pucharu Polski. Obrońca tytułu zapewnił sobie awans, remisując na Stadionie Miejskim z Chrobrym Głogów 1:1 (1:0). W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozegranym przez te zespoły przed miesiącem w Głogowie gdynianie ograli I-ligowców 2:0. Rewanż przebiegał pod kontrolą gospodarzy. Z kilku bramkowych okazji żółto-niebiescy wykorzystali tylko jedną. W 22. minucie z autu piłkę wrzucił w pole karne Warcholak, a strzałem głową gola zdobył Jazvić. Bramka wyrównująca padła w 69. minucie. Mocno uderzona piłka przez Kowalczyka znajdującego się około 16 metrów od bramki odbiła się od Dancha i po rykoszecie wpadła do siatki obok zmylonego Pilarza. Dla wielu arkowców ten mecz był testem przydatności do drużyny. Trener Ojrzyński postawił tym razem na piłkarzy, którzy rzadziej otrzymują szansę na grę w ekstraklasie.
Arka Gdynia – Chrobry Głogów 1:1 (1:0).
ARKA: Pilarz – Socha, Marcjanik, Danch, Warcholak – Sołdecki – Jazvić, Nalepa (84' Szwoch), Vinicius, Żebrakowski (70' Nowicki) – Siemaszko (57' Kun). 29.11.2017 / fot. Mateusz Ochocki / KFP