KFP / ARKA GDYNIA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 4:1 22 października 2017
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Owacje na stojąco dla rozgrywającego 100. mecz w żółto-niebieskich barwach Rafała Siemaszki, heroiczna walka od pierwszego do ostatniego gwizdka i zabójcza skuteczność ekipy Leszka Ojrzyńskiego. Arka rozgromiła w Gdyni aspirującą do fotela lidera ekstraklasy Jagiellonię Białystok 4:1 (2:1). – Skoro jest jubileusz, to nie może być klapy i trzeba uczcić to z przytupem – mówił w przerwie spotkania Rafał Siemaszko przed kamerami telewizyjnymi. Po jego efektownej przewrotce w 13. minucie piłka trafiła w poprzeczkę, by po chwili wylądować w siatce. Skutecznie dobijał głową Michał Marcjanik. Osiem minut później bohater dnia pozostawiony przez obrońców „Jagi” bez opieki na polu karnym zrobił to, za co w Gdyni kochają go najbardziej. Było to trzecie w tym sezonie trafienie uzyskane przez mierzącego 170 cm wzrostu napastnika po uderzeniu futbolówki głową. Jagiellonia drogo płaciła tego dnia za błędy w obronie. Trzeci gol żółto-niebieskich zdobyty z rzutu wolnego przez Marcina Warcholaka obciążył sumienie niefortunnie interweniującego Mariana Kelemena, zaś symbolicznym podsumowaniem tego, co wyprawiali w defensywie goście, było samobójcze trafienie Piotra Wlazły. Po tym zwycięstwie gdynianie z dorobkiem 19 pkt. awansowali na 7. miejsce w tabeli. Do liderującego po 13 kolejkach Lecha Poznań tracą cztery „oczka”.
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1). Bramki: Michał Marcjanik (13'), Rafał Siemaszko (21'), Marcin Warcholak (61'), Piotr Wlazło (77', samobójcza) - Taras Romanczuk (34'). Widzów 11 097.
Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Marcin Warcholak - Patryk Kun (93' Luka Zarandia), Dawid Sołdecki, Yannick Kakoko (65' Michał Nalepa), Mateusz Szwoch, Grzegorz Piesio - Rafał Siemaszko (85' Rube Jurado). 22.10.2017 / fot. Mateusz Ochocki / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 22
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy....
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Nz radość piłkarzy Arki po strzelonym golu. 28.05.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. 28.05.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Nz Michał Nalepa (Arka). 28.05.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Nz Grzegorz PIesio (Arka). 28.05.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Nz Martin Pospisil (Jagiellonia) oraz Ruben Jurado (Arka). 28.05.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz XIII kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Nz Luka Zarandia (Arka). 28.05.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP