KFP / LIGA EUROPY. ARKA GDYNIA - FC MIDTJYLLAND 3:2! 27 lipca 2017
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Gdynia czekała na taki mecz prawie 40 lat. I na taki wynik. W pierwszym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy Arka pokonała faworyzowany FC Midtjylland 3:2. Niesamowicie układały się losy tej potyczki. W pierwszej połowie aż cztery gole padły w ciągu dziesięciu minut. W 31. kapitalnym strzałem sprzed pola karnego w górny lewy bramki wynik otworzył Marcus da Silva. Radość gdynian trwała kilkadziesiąt sekund. Wyrównał Rilwan Hassan. W 37. minucie drużyna z Danii objęła prowadzenie po tym, jak piłkę uderzył głową Marc Dal Hende, znajdując się trzy metry przed bramką strzeżoną przez Pavelsa Steinborsa. Arka nie kazała nam długo czekać na odpowiedź. Rzut karny wywalczony przez Patryka Kuna w 40. minucie na gola zamienił Marcus. W drugiej odsłonie oba zespoły miały swoje szanse na podwyższenie rezultatu. Ku uciesze kilkunastu tysięcy gdynian zasiadających na Stadionie Miejskim zwycięską bramkę zdobył Rafał Siemaszko. W drugiej minucie doliczonego czasu gry napastnik żółto-niebieskich wyskoczył w polu karnym do piłki zagranej przez Michała Nalepę i precyzyjnym uderzeniem głową zapewnił Arce wielkie zwycięstwo. 38 lat temu debiutujący w europejskich pucharach gdynianie też wygrali 3:2. Rywalem Arki na stadionie przy Ejsmonda był wówczas bułgarski zespół Beroe Stara Zagora. Rewanż z FC Midtjylland 3 sierpnia (godz. 20.30). Arka Leszka Ojrzyńskiego lubi sprawiać wyjazdowe niespodzianki. Pod wodzą 45-letniego szkoleniowca rodem z Ciechanowa żółto-niebiescy sięgnęli niedawno po Puchar Polski, ogrywając w stolicy wyżej notowanego Lecha Poznań, potem - również w Warszawie - kosztem wielkiej Legii jako pierwsza drużyna z Pomorza zdobyli Superpuchar, a teraz mają po co jechać na rewanżowe spotkanie w europejskich pucharach. Miejsce w historii pomorskiej piłki czeka.
Arka Gdynia - FC Midtjylland 3:2 (2:2). Bramki: Marcus da Silva (31', 40' – karny), Rafał Siemaszko (92') - Rilwan Hassan (33'), Marc Dal Hende (36'). Widzów: 14 037.

ARKA: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Dawid Sołdecki - Adam Marciniak, Yannick Sambea (84' Michał Nalepa), Patryk Kun (57' Rafał Siemaszko), Grzegorz Piesio - Marcus da Silva (70' Luka Zarandia). 27.07.2017 / fot. Mateusz Ochocki / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 32
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz trzeciej rundy kwalifikacyjnej...
Gdynia. Stadion Miejski. Mecz trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Arka Gdynia - FC Midtjylland. 27.07.2017 fot. Mateusz Ochocki / KFP