KFP / LECHIA GDAŃSK – CRACOVIA 4:2 25 lutego 2017
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Dla takiej akcji warto było męczyć się 45 minut. Na 30 sekund przed gwizdkiem na przerwę Lechia przegrywała z Cracovią 0:1. Straty gospodarzy mogły być większe, a gra – o niebo lepsza. Kiedy wydawało się, że biało-zieloni zejdą do szatni z najmniejszym wymiarem kary za najgorszą tej wiosny pierwszą połowę, akcję meczu przed polem karnym krakowian rozegrali Miloš Krasić, Simeon Sławczew i Ariel Borysiuk, który atomowym strzałem z 20 metrów wprawił stadion w euforię. Bramkarz gości nawet nie zdążył się rzucić w kierunku piłki. - Odkąd znowu jestem w Lechii, jeszcze tak słabo jak dziś nie graliśmy – przyznał w przerwie zdobywca wyrównującej bramki. Po zmianie stron rywalem „Pasów” był już inny zespół. Dynamicznie przeprowadzane przez gospodarzy akcje kombinacyjne w krótkim czasie zaowocowały kolejnymi bramkami. Na 2:1 w 47 minucie z rzutu karnego podwyższył Flávio Paixão, a 11 minut później z gola cieszył się Grzegorz Kuświk (kolejna asysta Sławczewa). Wynik ustalił w 84 minucie Grzegorz Wojtkowiak. Cracovia nie zamierzała składać broni. W 70. minucie swojego drugiego gola (na 2:3) w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Piątek. Oba zespoły do ostatniego gwizdka prowadziły otwartą grę, w której nie brakowało sytuacji bramkowych. Lechia pozostaje liderem ekstraklasy. 5 marca podopieczni Piotra Nowaka zmierzą się w Poznaniu z rozpędzonym „Kolejorzem”.
Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2 (1:1). Bramki: 0:1 Piątek (15.), 1:1 Borysiuk (45.), 2-1 F. Paixão (47.), 3-1 Kuświk (58.), 3:2 Piątek (70.), 4:2 Wojtkowiak (85.). Żółte kartki: Borysiuk, Maloča - Piątek, Deleu, Budziński.
LECHIA: Kuciak - Wojtkowiak, Janicki, Maloča, Wawrzyniak - Borysiuk, Sławczew (69' Chrapek) - F. Paixão, Krasić (77' Nunes), Peszko – Kuświk (81' van Kessel). 25.02.2017 / fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 33
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy...
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Flavio Paixao ( Lechia ) i Deleu ( Cracovia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Milos Krasic ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Ariel Borysiuk (Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Grzegorz Kuświk ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Flavio Paixao ( Lechia ), Mario Maloca ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Jakub Wawrzyniak ( Lechia ) i Flavio Paixao ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Flavio Paixao ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. kibice. 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Simeon Slawczew ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Ariel Borysiuk (Lechia ) i Simeon Slawczew ( Lechia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Energa Stadion Gdańsk. Mecz XXII kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków. Nz. Gino Van Kessel ( Lechia ) i Piotr Malarczyk ( Cracovia ). 25.02.2017 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP