logo

wpisz słowa kluczowe:

szukaj wg daty:

LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW 1:1

Inauguracja piłkarskiej wiosny w Gdańsku wypadła poniżej normy krajowej. Płock oglądał sześć goli, Szczecin i Lubin – po pięć, Kraków – trzy, a kibice zasiadający w sobotni wieczór na Stadionie Energa tylko dwukrotnie mogli emocjonować się z powodu zmiany wyniku meczu Lechii z Wisłą. Na domiar złego, miejscowi rozpoczęli zapowiadaną pogoń za grupą mistrzowską od powiększenia i tak już niemałych strat do ósmej w tabeli Białej Gwiazdy. Najbardziej żałował tego pewnie Dusan Kuciak. Bramkarz Lechii wprawdzie nie miał szans, kiedy w 15 minucie piłka uderzona przez Carlitosa pięknym lobem wpadła do gdańskiej bramki, ale kilka sekund wcześniej mógł tej stracie zapobiec. Wystarczyło rozpocząć akcję podaniem do kolegi z zespołu. Słowak wybił futbolówkę kilkanaście metrów przed siebie, wprost pod nogi Rafała Boguskiego, który od razu uruchomił czekającego na takie prezenty wicelidera klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy. Szczęście w nieszczęściu, Lechię stać było na powrót do stanu wyjściowego. Biało-zieloni wyrównali w 33 minucie. Po dynamicznym wejściu w pole karne Pawła Stolarskiego piłkę do siatki wpakował z najbliższej odległości Sławomir Peszko.
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:1 (1:1). Bramki: Peszko (33') – Carlitos (15'). Widzów 7915.
LECHIA: Kuciak – Nunes, Gerson, Chrzanowski – Stolarski (77' Milos), Sławczew (87' Borysiuk), Łukasik, Mladenović (73' Oliveira) – F. Paixao, M. Paixao, Peszko. 10.02.2018 / fot. Mateusz Ochocki / KFP