logo

wpisz słowa kluczowe:

szukaj wg daty:

OGNIWO SOPOT – BUDOWLANI ŁÓDŹ 18:19

Rugbiści Ogniwa Sopot zagrają o mistrzowski tytuł z Budowlanymi 11 listopada w Łodzi. O miejscu spotkania finałowego Ekstraligi zdecydował wynik dzisiejszego starcia tych zespołów na sopockim Stadionie im. Edwarda Hodury. W meczu przełożonym z 9. kolejki podopieczni Karola Czyża ulegli łodzianom 18:19 (8:13), tracąc na rzecz gości pozycję lidera. Zwycięzcy sezonu zasadniczego wystąpią w roli gospodarza meczu o złoto. – Mecz był godny finału. O wszystkim zdecydował jeden punkt, ale za tydzień nie będzie miało to znaczenia. Jedziemy do Łodzi, żeby wywalczyć tytuł mistrzowski – zapowiada trener sopocian. Ogniwo do końca walczyło o atut własnego boiska w meczu sezonu. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Wojciech Piotrowicz próbował kopnąć piłkę między słupki niemal z połowy boiska, a chwilę później gospodarze mieli szansę na akcje punktową po wywalczeniu młyna, ale w obu przypadkach ich starania nie przyniosły zdobyczy.
W małym finale o brązowy medal, który odbędzie się 11 listopada w Siedlcach, miejscowa Pogoń podejmie gdańską Lechię, która pokonała 34:21 (19:21) Budowlanych Lublin i zmieniała na 4. miejscu w tabeli Arkę Gdynia.
Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź 18:19 (8:13). Punkty zdobyli: Piotrowicz 8, Hodura 5, Przychocki 5 - Walters 14, Botes 5.
OGNIWO: Marcin Wilczuk, Karol, Shashiashvili - Anuszkiewicz, Piotrowski - Niedźwiedzki, Rogowski, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Mariusz Wilczuk, Szablewski, Szczepański, Mrowca - Hodura oraz Mokrecow, Graban, Nitschke, Najdul, Przychocki. 4.11.2017 / fot. Mateusz Ochocki / KFP