KFP / MAŁŻEŃSTWO Z BYDGOSZCZY WYGRAŁO 3. AMBEREXPO PÓŁMARATON GDAŃSK 16 października 2016
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Bydgoszczanie Olga i Paweł Ochalowie wygrali 3. AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Małżeństwem są od ponad 8 lat. Przygodę z poważnym bieganiem oboje rozpoczynali, chodząc do podstawówki. Olga trafiła do klubu sportowego w nagrodę za zwycięstwo w biegu dookoła szkoły. Paweł swój pierwszy sukces odniósł jako 13-latek w zawodach osiedlowych. Za trzecie miejsce na 600 m dostał długopis. W niedzielę małżonkowie nie mieli sobie równych na dystansie 21 km i 97,5 m. Mistrz Polski w maratonie z 2007 roku walczył o zwycięstwo do ostatnich metrów. Na mecie w hali Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo zaledwie o sekundę wyprzedził Ukraińca Andrija Starzhynskiego. Przy nazwisku zwycięzcy zegar zatrzymał, pokazując czas 01:07:35. Trzecie miejsce zajął Damian Kabat ze Stargardu (01:08:10). Olga Ochal (01:16:41) w stawce pond 3200 zawodniczek i zawodników, którzy ukończyli bieg, uplasowała się na 13. miejscu. Na metę przybiegła 9 minut po mężu. Nad najgroźniejszą konkurentką, bydgoszczanką Aleksandrą Brzezińską (01:16:55) miała przewagę kilkunastu sekund. Na trzecim stopniu podium stanęła Ewelina Paprocka (01:18:03) z klubu Tęcza Nowa Wieś Lęborska. - Aura uśmiechnęła się do długodystansowców. Baliśmy się o pogodę, bo ani poprzednia niedziela, ani wczorajszy chłodek nie zapowiadały tak dobrych warunków. Kibicom mogło być dziś trochę zimniej niż nam. Tym większe podziękowania należą się wszystkim, którzy dopingowali biegaczy na trasie. To naprawdę bardzo pomaga – mówi Paweł Marcinko z agencji Kosycarz Foto Press. Nasz reprezentant na trasie drugiego swojego AmberExpo Półmaratonu Gdańsk był jednym z 14 pacemakerów. Z powodzeniem prowadził grupę biegaczy, którzy zamierzali przybiec na metę po 2 godzinach i 20 minutach. Wielu z nich udało się zejść poniżej tej granicy. Tradycyjnie tuż przed startem biegów głównych na trasę wyjechali wózkarze. Najszybszy okazał się Bogdan Król. Reprezentant Integracyjnego Klubu Sportowego Smok Lotos Orneta ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 44 minut i 45 sekund. Dla tych, którzy jeszcze nie są gotowi na przebiegnięcie półmaratonu, wyzwaniem był dystans 5-kilometrowy. Spośród 450 uczestników najszybciej z klasyczną „piątką” poradził sobie Krzysztof Żebrowski (15:19). 16.10.2016 / fot. Mateusz Ochocki / KFP