KFP / ARKA GDYNIA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:0 10 maja 2019
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Arka pokazała znacznie więcej atutów od Zagłębia, ale niewiele brakowało, by desperacka obrona spadkowicza postawiła wielki znak zapytania na planie ratowania ekstraklasy dla Gdyni. Gole padły dopiero w ostatnich minutach. Żółto-niebiescy mieli już wtedy na swoim konice ponad 30 strzałów, w tym niewykorzystany rzut karny (48. minuta – Zbozień), podczas gdy goście od niemal 40 minut bronili dostępu do bramki w dziesiątkę (czerwona kartka dla Polczaka). Wygrana pozwoliła Arce awansować na 12. miejsce w tabeli. Jeśli w sobotę Miedź Legnica nie wygra z Górnikiem Zabrze, a Wisła Płock nie wywiezie trzech punktów z Wrocławia, to najgroźniejsi rywale gdynian w walce o utrzymanie pozostaną za ich plecami. Do końca sezonu jeszcze dwie kolejki. Niewykluczone, że już po najbliższym meczu w Gdyni z Wisłą Kraków Arka będzie mogła się cieszyć z wykonania planu.

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0). Bramki: Jankowski (85’), Zalrandia (90’+8). Widzów: 7012.
ARKA: Steinbors – Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak – Deja (81’ Cvijanović), Vejinović – Zarandia, Janota (59’ Marcus), Nalepa (76’ Aankour) – Jankowski. 10.05.2019 / fot. Tomasz Rulski / 058sport.pl / KFP, Tomasz Zasiński / 058sport.pl / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
Gdynia. Ekstraklasa, piłka nożna. Mecz Arka Gdynia...
Gdynia. Ekstraklasa, piłka nożna. Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec. 10.05.2019 Fot. Tomasz Rulski / 058sport.pl / KFP
Gdynia. Ekstraklasa, piłka nożna. Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec. 10.05.2019 Fot. Tomasz Zasinski / 058sport.pl / KFP