KFP / CHOJNICZANKA – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 0:0 24 września 2017
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Chojniczanka dyktowała warunki gry, goście z Grudziądza po przerwie odważniej ruszyli do kontrataków. W 90 minucie mieli nawet szansę na zdobycie kompletu punktów. Po strzale Eusebio Brancessi i rykoszecie piłka poleciała tuż obok słupka. Lider 1.ligi piłkarskiej zremisował na własnym boisku z Olimpią 0:0. Po 10. kolejce tabelę otwiera Odra Opole (20 pkt.), która w sobotę wygrała ze Stalą Mielec 1:0. Zajmująca drugie miejsce Chojniczanka traci do opolan „oczko”. Trener Krzysztof Brede nie ukrywał po derbach Pomorza, że jego drużyna odczuwa niedosyt. – To były takie piłkarskie szachy. Jeden zespół chciał się bronić i szukać bramki z szybkiego ataku, a drugi budował atak pozycyjny. Pewnie wiele takich meczów skończyłoby się po stałym fragmencie gry. Dziś oba zespoły uchroniły się przed tym. Było dużo walki i gry na małej przestrzeni. Zabrakło tylko bramek – oceniał spotkanie szkoleniowiec gospodarzy. – Przyjechaliśmy do mocnego zespołu. Wywozimy stąd punkt. Cieszy to tym bardziej, że osiągnięcie przychodzi po dwóch porażkach. W tej chwili skupiamy się na zdobywaniu punktów. Jakość i styl gry tego młodego i nowego zespołu przyjdą. Mam nadzieję, że szybciej niż w zeszłym roku – mówił na konferencji prasowej po meczu Jacek Paszulewicz, trener Olimpii.
Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz 0:0. Widzów: 1750.
CHOJNICZANKA: Janukiewicz – Lisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka – Bąk (57' Mikołajczak), Zawistowski, Danielewicz, Grzelak (66' Rybski), Ryczkowski, Drozdowicz (78' Podgórski).
OLIMPIA: Małecki – Goropevšek, Żitko, Woźniak – Olczyk, Wełna, Adamczyk (79' Feruga), Michalik, Ciechanowski (86' Eusebio), Klichowicz – Salmikivi (71' Nildo). 23.09.2017 / fot. Aleksander Knitter / KFP