KFP / CSIO 5* SOPOT HORSE SHOW. PUCHAR NARODÓW DLA NIEMIEC 20 czerwca 2021
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Puchar Narodów dla Niemiec. W najbardziej prestiżowym konkursie Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 mistrz olimpijski Marcus Ehning i spółka pokonali faworyzowanych Belgów, którzy mieli w swoich szeregach aż trzech jeźdźców z pierwszej szesnastki światowego rankingu Longines. Nasi zachodni sąsiedzi jako jedyni ukończyli zawody z czystym kontem. Belgia po dwóch nawrotach miała 4 punkty karne, a trzecia w ostatecznym rozrachunku Irlandia uzbierała 16 „oczek”. Z łącznej puli nagród wynoszącej 2 mln 180 tys. zł do zwycięzców powędrowało blisko 285 tys. zł. Polacy tym razem na odległym miejscu. Z 28 punktami karnymi na koncie biało-czerwoni uplasowali się na przedostatnim, dziewiątym miejscu. Na osłodę pozostają nam udane starty indywidualne. Obok reprezentantów Niemiec, Danii i USA Polacy najczęściej stawali na podium. Kamil Grzelczyk startujący na siwym wałachu Wibaro był w niedzielę drugi w konkursie o Puchar ARCO by Paco Pérez pod patronatem magazynu Prestiż Magazyn Trójmiejski. Za najlepszego konia polskiej hodowli w Sopocie uznany został 13-letni siwy wałach Jarico, który nie miał sobie równych, startując pod Jarosławem Skrzyczyńskim w sobotnim konkursie o Puchar LOTTO pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W czwartek polska para znalazła godnych siebie rywali w konkursie o nagrodę Saur Neptun Gdańsk pod patronatem Świata Koni. Zwycięzcami zawodów zostali ex aequo Jarosław Skrzyczyński na Jerico oraz Irlandczyk Alexander Butler dosiadający 10-letniego ogiera Pico. 20.06.2021 / fot. Jerzy Bartkowski / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 33
Hipodrom w Sopocie. CSIO5* Sopot Horse Show 2021. Puchar...
Hipodrom w Sopocie. CSIO5* Sopot Horse Show 2021. Puchar Narodow. Longines FEI Natuions Cup TM Jumping of Poland. Puchar Narodow zdobyl zespol z Niemiec, druga byla Belgia a trzecie miejsce zdobyla Irlandia. 20.06.2021 fot. Jerzy Bartkowski / KFP