KSIĄŻKI

Sortuj wg:
 • Gdańsk w tramwajach i autobusach wyd. II

  gdansk-w-tramwajach-i-autobusach-wyd-ii.jpg

  „Gdańsk w tramwajach i autobusach" to pierwsza bogato ilustrowana historia powojennej komunikacji miejskiej. W grudniu 2018 roku ukazało się wydanie II rozszerzone o najnowsze fakty, plany i prognozy dotyczące tej jakże ważnej sfery życia miasta. Ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje wsiadamy do najnowocześniejszych pojazdów w Europie, podróżujemy nowo wybudowaną linią tramwajową z Siedlec na Morenę, a także częściowo zmodernizowaną linią na Stogi. Za chwilę przebudowa infrastruktury dotrze do pętli Stogi Plaża, powstaje też ul. Nowa Bulońska Północna wraz z linią tramwajową, która ma ułatwić komunikację pomiędzy południowymi dzielnicami Gdańska a Pieckami-Migowem, Wrzeszczem i Śródmieściem. Wznawiamy tę książkę także dlatego, żeby nieco głębiej sięgnąć do historii GAiT, by przez jej pryzmat spojrzeć w nieco innym świetle na przyszłość gdańskiej floty pojazdów zabytkowych. 

  Cena:60.00
 • Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość

  gdynia_zachod_okladka.jpg

  "Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość" pod redakcją profesora Tadeusza Stegnera. Nie tylko
  dla gdynian!. To wyjątkowe wydawnictwo, bo do tej pory zachodnie dzielnice Gdyni i wsie na
  zachód od tego miasta nie doczekały się tak kompleksowego opracowania.

  niedostępny
 • 140 lat gdańskich tramwajów

  16_okladka_800px_tramwaje.jpg

  Album prezentujący historię gdańskich tramwajów. Na ponad 110 zdjęciach możemy prześledzić dzieje popularnego środka transportu miejskiego. Miłośników historii ucieszy pozycja pokazująca w inny sposób 140 letni fragment życia Gdańska ukazany przez pryzmat tramwajów.

  niedostępny
 • Pomorzu na ratunek. Państwowa Straż Pożarna - 20 lat w służbie

  straz_okladka1200.jpg

  Setki zdjęć, w tym wiele fotografii dokumentujących najdramatyczniejsze wydarzenia na Pomorzu w ostatnich dwudziestu latach. Relacje z największych akcji ratowniczo-gaśniczych pomorskich strażaków, obrazujące walkę człowieka z potęgą żywiołu, spisane godzina po godzinie i minuta po minucie - po raz pierwszy w takim wymiarze prezentowane w jednej publikacji.

  niedostępny
 • Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

  sax-club-pana-dyakowskiego-oprawa-miekka.jpg

  Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. 

  Cena:35.00
 • Gdańsk w tramwajach i autobusach

  okladka-zkm_2_600.jpg

  Nie ma chyba osoby, która kiedyś nie jechała tramwajem czy miejskim autobusem. „Gdańsk w tramwajach i autobusach” to pierwsza bogato ilustrowana historia powojennej komunikacji miejskiej w Gdańsku.  Zaczyna się tuż po ustaniu walk II wojny światowej, kiedy gdańskie ulice blokowały wraki tramwajów, ale już wkrótce  pomiędzy nimi zaczęły jeździć autobusy. Po raz pierwszy sprawny tramwaj linii nr 1 wyruszył z pasażerami przy dźwiękach orkiestry 28 czerwca 1945 roku.  Historia opisana w książce nie kończy się na czasach współczesnych, ale wybiega w przyszłość, dzięki czemu czytelnik będzie mógł sobie wyobrazić jak za kilka lat będzie podróżował ulicami miasta.

  niedostępny
 • Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów. Dzieje garnizonu w Gdańsku Wrzeszczu.

  od-czarnych-huzarow-do-niebieskich-beretow-dzieje-garnizonu-w-gdansku-wrzeszczu[4].jpg

   "Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów" pod redakcją profesora Krzysztofa Macieja Kowalskiego to bogato ilustrowane dzieło, ważące 2,5 kilograma, liczące 680 stron,w płóciennej oprawie z tłoczeniami oraz obwolutą opowiadające historię dawnych koszar na ul. Juliusza Słowackiego.

  niedostepna
 • Słodkie Historie Gdańska

  slodkie-historie-gdanska.jpg

  Słodkie historie Gdańska

  Album Mieczysława Abramowicza i wydawnictwa Kosycarz Foto Press / KFP

  Ponad 70 unikatowych fotografii i rysunków, 27 opowieści z czterech stuleci oraz artystyczna oprawa graficzna - to główne atrybuty najnowszego albumu wydawnictwa KOSYCARZ pt. „Słodkie historie Gdańska”. Album został przygotowany pod redakcją historyka, pisarza i reżysera Mieczysława Abramowicza. 

  Cena:45.00
 • Gdańsk wokół dróg i zieleni

  ZDiZ_album-okladka1200.jpg

  "Gdańsk wokół dróg i zieleni" to opowieść o zmieniającym się mieście. O mijanych dzisiaj placach, skwerach ulicach, cmentarzach parkach czy pomnikach.

  Cena:59.90