KFP / LECHIA GDAŃSK – ŁKS ŁÓDŹ 3:1 23 listopada 2019
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Od 0:1 do 3:1 i... od 4:1 do 3:1. ŁKS robił wszystko, żeby stracić czwartego gola, ale piłkarze Lechii i arbitrzy spotkania otwierającego w Gdańsku rundę rewanżową ekstraklasy nie ułatwiali im zadnia. Decydujący głos mieli sędziowie VAR. Wynik 4:1 kibice na Stadionie Energa Gdańsk fetowali dwukrotnie. Za każdym razem przedwcześnie. Zarówno po golu strzelonym w 60. minucie przez Flavio Paixao (byłby hat-trick), jak i po bramce zdobytej cztery minuty później przez Rafała Wolskiego, asystenci wideo dopatrzyli się „spalonego”. Choć konsultacje trwały długo, a atmosfera widowiska sportowego traciła na przejrzystości, warto było czekać, bo mieli rację. Na tym jednak nie koniec. W 74. minucie też mogło być 4:1. Flavio już nawet ustawił piłkę na 11. metrze, jednak sędzia Wojciech Myć po tym jak podyktował rzut karny, postanowił i tym razem skonsultować swoją decyzję z asystentami VAR. Po dłuższej telenaradzie okazało się, że „jedenastki” nie będzie. Była za to żółta kartka dla faulowanego w polu karnym Filipa Mladenovicia za to, że od początku był innego zdania i je manifestował. Niecodzienny przebieg miała druga połowa tego meczu. Dla Lechii najważniejsze było to, że po szybko straconej bramce potrafiła odwrócić jego losy. I w końcu wygrała... po raz pierwszy od 28 września.
Lechia Gdańsk – ŁKS Łódź 3:1 (2:1). Bramki: Harslin (23'), Paixao (28', 49') – Sobociński (9’). Widzów: 7674.
LECHIA: Alomerović – Fila (46' Makowski), Nalepa, Maloca, Mladenović – Łukasik – Peszko (90' Arak), Kubicki, Wolski (87' Sobiech), Haraslin – Paixao. 23.11.2019 / fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 28
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia...
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź. Nz. Sławomir Peszko ( Lechia ). 23.09.2019 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź. Nz. Flavio Paixao ( Lechia ). 23.09.2019 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź. Nz. Rafał Wolski ( Lechia ). 23.09.2019 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź. Nz. Mario Maloca ( Lechia ). 23.09.2019 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź. Nz. sędzia Wojciech Myć. 23.09.2019 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Stadion Energa Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź. Nz 23.09.2019 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP