logo

wpisz słowa kluczowe:

szukaj wg daty:

Aktualne propozycje

  • aktualnych propozycji: 12576
XVII Biesiada Felietonistów Wybrzeża przebiegała pod hasłem „Lepsza wagina na patyku niż Banaś w NIKu”. Wbrew temu mottu szef Najwyższej Izby Kontroli nie miał sobie równych w wyścigu o tytuł Człowieka Roku. – Nikt mu nie podskoczy – argumentowali wybór sędziowie. Werdykty dotyczące wydarzeń i osobowości minionych 12 miesięcy zapadały w gdańskim Klubie Neighbours. Obradom stanowiącym jedyną w regionie imprezę integracyjną dla dziennikarzy i satyryków przewodził jej pomysłodawca Krzysztof Skiba.

Wyniki XXVII Biesiady Felietonistów Wybrzeża

Kobieta Roku. Rusłana, nieletnia Ukrainka, przodownica pracy w podkarpackich agencjach towarzyskich, która poznała marszałka Kuchcińskiego od kuchni.
Człowiek Roku. Kryształowo pancerny Banaś któremu nikt nie podskoczy, łącznie z Kubackim (z tyłu m.in. premier Morawiecki).
Wydarzenie Roku. Rafał Zawierucha mówiący dwa zdania od tyłu w filmie Tarantino jako Polański.
Bubel Roku. Nieudana próba przyłączenia Gdańska do Polski przez Słowianina, Grzegorza Brauna.
Paranoja Roku. Uroczystość nadania nazwy szkole w miejscowości Łabunie im. Dzieci Zamojszczyzny, na której 12-letni uczniowie w mundurach SS wykonywali wyroki na 7-letnich uczniach w pasiakach, czyli polityka historyczna na pełnym gazie.
Zwierzę Roku. Drewniany słoń spalony wraz z parasolką Hello Kitty i książkami o Harry Potterze przed gdańską parafią pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej, w akcje ewangelicznej walki z zabobonem.
Cwaniak Roku. Robert Kubica za drugą szansę dla rencisty i celową jazdę na końcu stawki, by jak najdłużej prezentować logo Orlenu.
Idiota roku. Prof. Eryk Łon  z RPP, który sprzeciwił się przyjęciu przez Polskę euro, bo to wbrew przepowiedniom fatimskim i  wizjom siostry Bernadety.
Zboczenie Roku. Gwałtowna namiętność Jacka Kurskiego do psa pasterskiego o imieniu Zenek, który wyje raz do roku w sylwestra w okolicach Zakopanego.
Numer Roku. Imienne kody dostępu do porno, jakie Ministerstwo Cyfryzacji chce przydzielać każdemu dorosłemu Polakowi z osobna, czyli reforma od dupy strony.
Paw Roku. Ten Tczew, którym rzyga Sławek Neumann.
Cios Roku. Cios wymierzony przez komisję noblowską w ministra Glińskiego, który nie doczytał.
Narzędzie Roku. Cep – premier Morawiecki, który udowodnił że posługuje się cepem, a prezes Kaczyński, który z cepa zrobił premiera. Happening Roku. Pierwszy Polak w USA bez wizy, który przypadkowo okazał się pracownikiem TVP, byłym radnym PISu, który przypadkowo spotkał Gortata.
Ofiara Roku. Były Ksiądz Tymoteusz, czyli wyszło szydło z worka mosznowego.
Kicz Roku. Film „Polityka” Patryka Vegi, czyli król tandety chce zostać drugim Kieślowskim.
Martyrologia Roku. Marszałek Karczewski zesłany do 3-pokojowej klitki na warszawskim Powiślu.
Unik Roku. Abp Głódź unikający oglądania byle czego i karania księży pedofilów.
Powiedzenie Roku. Maciej Gawin, radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości, został powołany na stanowisko dyrektora szpitala „Krystyna” w Busku Zdroju. W samej nominacji nie ma nic dziwnego, podobnie jak w fakcie, że radny Gawin nie ma żadnego doświadczenia związanego z ochroną zdrowia. Kiedy jednak dziennikarz „Gazety Wyborczej” zagadnął go o to, nowo powołany dyrektor wyjaśnił: „Może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem”.
Skandal Roku. Andrzej Duda odmawia sweet foci z Pawłowicz i Piotrowiczem podczas ślubowania pod osłoną nocy (wymowne milczenie leśnego ruchadła).
Kategoria ekstra: Strzał Roku. Karol Strasburger, człowiek który w wieku 72 lat został ojcem, czyli Agent Numer 1 znowu w akcji.
15.01.2020 / fot. Maciej Kosycarz / KFP
Gdynia planuje budowę kamienicy domykającej pierzeję przy ul. 10 Lutego, u zbiegu z ul. Świętojańską. Konkurs dla biur architektonicznych jest w toku. To konieczna procedura, bowiem teren należący do miasta znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Podobnie jak sąsiadująca z nim działka stanowiąca kontynuację terenów zielonych przed Infoboksem – stoi na niej pomnik Stefana Żeromskiego – której właścicielem jest firma AB Inwestor. Deweloper żywo zainteresowany dokończeniem zabudowy południowej pierzei ul. 10 Lutego złożył wniosek do Urzędu Miasta o zamianę działek. Decyzję w tej sprawie podejmą radni. Jak słyszymy, dzięki zamianie będzie można zachować większość zieleni rosnącej na skwerze. Część terenu rekreacyjnego pójdzie pod zabudowę. Ponadto planowana inwestycja będzie oznaczać rozbiórkę popularnej wieży z tarasem widokowym z kontenerów. Gdynianie polubili to miejsce, teraz niepokoją się, że mogą je stracić. Ponad 85 proc. uczestników sondy przeprowadzonej w grudniu ub.r. przez portal trojmiasto.pl uważa, że w centrum miasta powinno być więcej skwerów i parków (w panelu wzięło udział 2190 osób). Podczas środowego spotkania z urzędnikami miejskimi i przedstawicielami inwestora gdynianie usłyszeli m.in., że nie ma chęci całkowitej likwidacji skweru i Infoboksu, ale też miasto nie może brać odpowiedzialności za to, co stanie się tu za kilkanaście lat. Czy w przyszłości przestrzeń ta będzie służyć miłośnikom majówek, Ladies Jazz Festivalu i innych plenerowych wydarzeń kulturalnych? Dyskusja trwa. Wyniki konkursu architektonicznego mają być znane pod koniec lutego. Wyniki konkursu architektonicznego poznamy najprawdopodobniej pod koniec lutego. 16.01.2020 / fot. KFP
W pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Pawła Adamowicza Europejskie Centrum Solidarności jest gospodarzem konferencji pod hasłem „Przemoc i polityka”. To czas refleksji nad radykalizmem politycznym i jego skutkami w postaci przemocy w polskim życiu publicznym. Dzisiejsze forum skupia inicjatywy badawcze i aktywności podejmujące próby analizy okoliczności, które stały za tragedią sprzed roku. – Chcemy wypełnić dotkliwą lukę w pogłębionej naukowej refleksji nad tym wydarzeniem i jego psychopolitycznym tłem, a także w dłuższej perspektywie przygotować raport, który będzie stanowić analizę sytuacji politycznej i społecznej, w jakiej do morderstwa doszło – informują organizatorzy. Gości gdańskiej konferencji powitali prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, żona zmarłego prezydenta Magdalena Adamowicz oraz szef ECS Basil Kerski. W pierwszej części spotkania zebrani wysłuchali raportu rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara w sprawie działań prokuratury wobec prezydenta Pawła Adamowicza. Głos zabiorą dzisiaj także prof. Iwona Jakubowska-Branicka z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marek Czyżewski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz prof. Cezary Obracht-Prondzyński z Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Po południu odbędą się dwie debaty poświęcone radykalizacji polskiego życia publicznego (godz. 14.30) oraz metamorfozie politycznej Pawła Adamowicza (godz.16.20). Wstęp wolny. 15.01.2020 / fot. Anna Rezulak / KFP
Koncertem po hasłem „Pamiętamy” w Oliwskim Ratuszu Kultury gdańscy artyści uczcili pierwszą rocznicę śmierci śp. Pawła Adamowicza. Wydarzenie przepełnione było dobrymi wspomnieniami. Słuchaliśmy utworów uwielbianych przez prezydenta Gdańska. – Chcemy podarować prezydentowi piękną muzykę, którą kochał – mówiła Barbara Żurowska-Sutt, organizatorka koncertu. W programie znalazły się światowe przeboje operowe, operetkowe i musicalowe. Dla prezydenta wystąpili: Maria Malinowska – sopran, Łukasz Wroński – tenor, Paweł Janota – baryton i Emilia Grażyńska – fortepian. Część muzyczną poprzedził wieczór poetycki. Swoje utwory zaprezentowali publiczności twórcy z Gdańskiego Klubu Poetów działającego przy Bibliotece Oliwskiej: Gabriela Szubstarska (prezes), Zbigniew Trzebiatowski, Daniela Polasik i Piotr Szczepański. 14.01.2020 / fot. Anna Bobrowska / KFP
Las dla wszystkich - nie dla kasty - Gdańsk mówi nie ustawie "Lex Ardanowski" pod takim hasłem odbyła się manifestacja kilkudziesięciu osób w Gdańsku. W Protestujący wyrazili swój sprzeciw do przyjętego niedawno projektu specustawy ws. odstrzału sanitarnego dzików: NIE specustawie Ministerstwa Rolnictwa w sprawie zwalczania epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF)! NIE zgadzamy się na ograniczanie naszych konstytucyjnych praw i powszechnego, bezpiecznego dostępu do lasów! NIE dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej! Tak dla realnych działań na rzecz zwalczania epidemii ASF! 14.01.2020 fot. Anna Rezulak / KFP
W Europejskim Centrum Solidarności odbyło się spotkanie zarządu Unii Metropolii Polskich w rocznicę śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W spotkaniu udział wzięli: Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku i prezes zarządu UMP, Piotr Krzystek - prezydent Szczecina i sekretarz zarządu UMP oraz prezydenci: Poznania - Jacek Jaśkowiak, Wrocławia - Jacek Sutryk, Lublina - Krzysztof Żuk, Bydgoszczy - Rafał Bruski, Warszawy - Rafał Trzaskowski, Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz oraz Sopotu - Jacek Karnowski. Po posiedzeniu odbyła się konferencja prasowa zarządu UMP nt. wciąż obecnej "fali hejtu" w mediach narodowych. 14.01.2020 / fot. Anna Rezulak / KFP
Mieszkańcy Gdańska, turyści, zatrzymują się w zadumie i składają kwiaty przy odsłoniętej wczoraj tablicy upamiętniającej tragiczny zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27 finału WOŚP. Obok znajdują się specjalne miejsca, gdzie można zapalić znicze. 14.01.2020 fot. Maciej Kosycarz / KFP
Bazylika Mariacka w Gdańsku. Piotr Karczewski, doradca społeczny w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy składa wiązankę kwiatów przy urnie z prochami Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas 27 Finału WOŚP. Na zdjeciu wraz z proboszczem ks. prałat mgr Ireneusz Bradtke. 14.01.2020 fot. Maciej Kosycarz /KFP
W gdańskim biurze Zarządu Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej odbył się briefing prasowy na którym samorządowcy PO udzielili poparcia Borysowi Budce, kandydującemu na Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP. W konferencji udział wzięli m.in: Borys Budka – Przewodniczący Klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska - posłanka, Piotr Borawski – Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, Marcin Skwierawski – Wiceprezydent Miasta Sopotu, Agnieszka Owczarczak – Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Janusz Wróbel – Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Krzysztof Krzemiński – Burmistrz Redy, Marek Szczepański – Starosta Chojnicki, Patryk Gabriel – Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego, Rafał Konon – Wicestarosta Słupski, Dawid Litwin – Wójt Gminy Potęgowo. 14.01.2020 / fot. Anna Rezulak / KFP
Poniedziałkowe uroczystości upamiętniające Pawła Adamowicza zakończyły się modlitwą ekumeniczną w bazylice Mariackiej. 13 stycznia 2019 roku zamachowiec zadał prezydentowi Gdańska śmiertelne ciosy. W rocznicę tej tragedii w świątyni, gdzie spoczęły prochy prezydenta, modlili się przedstawiciele różnych wyznań i religii obecnych w naszym mieście. Nabożeństwu przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. O spokój duszy prezydenta modlili się m.in. ks. Marcin Hintz – proboszcz parafii ewangelickiej w Sopocie, biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, ks. prot. Dariusz Jóźwik – proboszcz prawosławnej parafii św. Mikołaja w Gdańsku, ks. Sebastian Niedźwiedziński z Kościoła ewangelicko-metodystycznego, ks. Rafał Michalak z Kościoła polskokatolickiego, pastor Elizabeth Turek z Kościoła anglikańskiego, ks. Włodzimierz Kucaj z Kościoła greckokatolickiego, prezbiter Tomasz Ropiejko z Kościoła zielonoświątkowego, imam Ismail Caylak i Olgierd Chazbijewicz – przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku. Proboszcz bazyliki ks. prałat Ireneusz Bradtke wspominał noc, gdy lekarze walczyli o życie prezydenta w szpitalu. Był przy nim. – Byliśmy wtedy z wami i jesteśmy dzisiaj. Przyjmijcie nasze wyrazy solidarności – zwracał się do rodziny zamordowanego prezydenta ks. prałat Bradtke. Jako proboszcz i przyjaciel śp. prezydenta Gdańska podziękował abp. Głódziowi za wyrażenie zgody na to, by Paweł Adamowicz został pochowany w murach bazyliki. Obok najbliższych prezydenta w ławach kościelnych zasiedli tego wieczoru m.in. politycy i samorządowcy – przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, prezydenci Warszawy, Łodzi, Sopotu i Gdańska, posłowie i europarlamentarzyści. 13.01.2020 / fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
  • aktualnych propozycji: 12576
Wszystkie zdjęcia Agencji Kosycarz Foto Press/KFP są chronione prawem autorskim. Publikacja i kopiowanie bez zgody Agencji zabronione. Copyright © 2000-2020 KFP