KFP / WYBRZEŻE GDAŃSK – STAL MIELEC 28 : 26 14 lutego 2018
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Niesamowitą huśtawkę nastrojów przeżywali kibice śledzący środowe spotkanie szczypiornistów Wybrzeża ze Stalą Mielec. Po serii kilku porażek obie drużyny walczyły o przełamanie. I obie potrzebowały w dzisiejszym meczu 4 punktów, które pozwalały zachować zwycięzcy szanse na występy w fazie play-off PGNiG Superligi. Wybrzeże zaczęło fatalnie. Po 10 minutach podopieczni Krzysztofa Lipki prowadzili w Gdańsku już 7:2. Kiedy wydawało się, że bardziej głodna sukcesu Stal (nie wygrała od sześciu kolejek) kontroluje przebieg wydarzeń na boisku, nastąpił pierwszy zwrot akcji. Goście z minuty na minutę gaśli w oczach, a rozpędzające się Wybrzeże bramka za bramką odrabiało straty. W 22. minucie szczypiorniści Marcina Lijewskiego objęli prowadzenie 9:8. Już do końca pierwszej połowy było tylko lepiej. Wynik tej odsłony na 18:11 ustalił Michał Bednarek. Po przerwie i golu zdobytym przez Huberta Korneckiego, który powrócił na parkiety po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku, przewaga miejscowych wzrosła nawet do 9 trafień (23:14). Potem znowu zaczęły się schody. W ostatnich 20 minutach Stal wróciła do gry, zmniejszając straty do trzech bramek (26:23 i 28:25 dla gospodarzy). Po dwóch rzutach najskuteczniejszego w szeregach gości Rafała Krupy (8 bramek) w ostatniej minucie zrobiło się 28:26. Wygrana pozwoliła Wybrzeżu awansować na piąte miejsce w tabeli grupy pomarańczowej PGNiG Superligi. Stal spadła na 7. pozycję.
Wybrzeże Gdańsk– SPR Stal Mielec 28:26 (18:11).
WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski – Wróbel 5, Rogulski 4, Adamczyk 4, Prymlewicz 4, Kostrzewa 4, Bednarek 2, Sulej 3, Kondratiuk 1, Kornecki 1, Komarzewski, Podobas. 14.02.2018 / fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 19
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże...
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz. Adrian Kondratiuk ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz. Mateusz Wróbel ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz. Wojciech Prymlewicz ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz.Kamil Adamczyk ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz. Damian Kostrzewa ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz. Hubert Kornecki ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
Gdańsk. Hala AWFiS. PGNiG Superliga. Mecz Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec. Nz. Michał Bednarek ( Wybrzeże ). 14.02.2018 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP