KSIĄŻKI

Sortuj wg:
 • Gdańsk wokół dróg i zieleni

  ZDiZ_album-okladka1200.jpg

  "Gdańsk wokół dróg i zieleni" to opowieść o zmieniającym się mieście. O mijanych dzisiaj placach, skwerach ulicach, cmentarzach parkach czy pomnikach.

  Cena:59.90
 • Gdańsk w tramwajach i autobusach

  okladka-zkm_2_600.jpg

  Nie ma chyba osoby, która kiedyś nie jechała tramwajem czy miejskim autobusem. „Gdańsk w tramwajach i autobusach” to pierwsza bogato ilustrowana historia powojennej komunikacji miejskiej w Gdańsku.  Zaczyna się tuż po ustaniu walk II wojny światowej, kiedy gdańskie ulice blokowały wraki tramwajów, ale już wkrótce  pomiędzy nimi zaczęły jeździć autobusy. Po raz pierwszy sprawny tramwaj linii nr 1 wyruszył z pasażerami przy dźwiękach orkiestry 28 czerwca 1945 roku.  Historia opisana w książce nie kończy się na czasach współczesnych, ale wybiega w przyszłość, dzięki czemu czytelnik będzie mógł sobie wyobrazić jak za kilka lat będzie podróżował ulicami miasta.

  niedostępny
 • Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość

  gdynia_zachod_okladka.jpg

  "Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość" pod redakcją profesora Tadeusza Stegnera. Nie tylko
  dla gdynian!. To wyjątkowe wydawnictwo, bo do tej pory zachodnie dzielnice Gdyni i wsie na
  zachód od tego miasta nie doczekały się tak kompleksowego opracowania.

  niedostępny
 • 140 lat gdańskich tramwajów

  16_okladka_800px_tramwaje.jpg

  Album prezentujący historię gdańskich tramwajów. Na ponad 110 zdjęciach możemy prześledzić dzieje popularnego środka transportu miejskiego. Miłośników historii ucieszy pozycja pokazująca w inny sposób 140 letni fragment życia Gdańska ukazany przez pryzmat tramwajów.

  niedostępny
 • Pomorzu na ratunek. Państwowa Straż Pożarna - 20 lat w służbie

  straz_okladka1200.jpg

  Setki zdjęć, w tym wiele fotografii dokumentujących najdramatyczniejsze wydarzenia na Pomorzu w ostatnich dwudziestu latach. Relacje z największych akcji ratowniczo-gaśniczych pomorskich strażaków, obrazujące walkę człowieka z potęgą żywiołu, spisane godzina po godzinie i minuta po minucie - po raz pierwszy w takim wymiarze prezentowane w jednej publikacji.

  niedostępny