NOWOŚCI

Sortuj wg:
 • Śmierć prezydenta. Czy zmienił nas tamten styczeń?

  smierc-prezydenta-czy-zmienil-nas-tamten-styczen-.jpg

  Książka zawiera 21 opowieści i fotograficznych portretów rozmówców, które są zapisem zmiany, jaka dokonała się w ludziach pod wpływem przeżyć po zabójstwie Pawła Adamowicza.

  Cena:39.00
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej w Gdańsku

  przedsprzedaz-fot-kosycarz-niezwykle-zwykle-zdjecia-drogi-krolewskiej-w-gdansku.jpg

  W najnowszym albumie Kosycarzy czytelnicy zobaczą nie tylko jak zmieniała się Droga Królewska, ale jak wyglądało nasze życie codzienne, komunikacja miejska, moda, sklepy, rozrywka i zabawa Przypomnimy sobie wydarzenia, znanych i nieznanych ludzi. Wizyty prezydentów, koronowanych głów i pierwszej kobiety kosmonautki. Droga Królewska w albumie będzie niczym zwierciadło, w którym zobaczymy jak zmieniała się Polska i Gdańsk przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Nie zabraknie też fotografii oddających urok tego miejsca oraz zdjęć Pawła Adamowicza. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami to kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Bo taka jest właśnie magia fotografii. 

   

   

  Cena:60.00
 • Jan Paweł II na Pomorzu. Fotograficzne wspomnienia

  jan-pawel-ii-na-pomorzu-fotograficzne-wspomnienia.jpg

  Album „Jan Paweł II na Pomorzu. Fotograficzne wspomnienia”, ma nie tylko przypominać tamte ważne dni, ale również edukować kolejne pokolenia. To fotograficzny zapis dwóch pielgrzymek papieża Jana Pawła II na Pomorzu. 

  Cena detaliczna 59,90 zł (cena promocyjna 50 zł)

  Cena:50.00
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Oruni, Chełma i Siedlec

  fot-kosycarz-niezwykle-zwykle-zdjecia-oruni-chelma-i-siedlec[4].jpg

  Po dwunastu latach od wydania pierwszego albumu "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia", czas na trzy niezwykle ciekawe gdańskie dzielnice.

  Po raz pierwszy nie tylko miłośnicy Gdańska zobaczą zdjęcia z powojennej historii Oruni, Chełma i Siedlec w autorskim albumie Zbigniewa i Macieja Kosycarzy.

  "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Oruni, Chełma i Siedlec" to już 13. album z cenionej i lubianej przez czytelników serii.

  Cena:60.00
 • Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

  sax-club-pana-dyakowskiego-oprawa-miekka.jpg

  Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. 

  Cena:35.00
 • Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów. Dzieje garnizonu w Gdańsku Wrzeszczu.

  od-czarnych-huzarow-do-niebieskich-beretow-dzieje-garnizonu-w-gdansku-wrzeszczu[4].jpg

   "Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów" pod redakcją profesora Krzysztofa Macieja Kowalskiego to bogato ilustrowane dzieło, ważące 2,5 kilograma, liczące 680 stron,w płóciennej oprawie z tłoczeniami oraz obwolutą opowiadające historię dawnych koszar na ul. Juliusza Słowackiego.

  niedostępny
 • Słodkie Historie Gdańska

  slodkie-historie-gdanska.jpg

  Słodkie historie Gdańska

  Album Mieczysława Abramowicza i wydawnictwa Kosycarz Foto Press / KFP

  Ponad 70 unikatowych fotografii i rysunków, 27 opowieści z czterech stuleci oraz artystyczna oprawa graficzna - to główne atrybuty najnowszego albumu wydawnictwa KOSYCARZ pt. „Słodkie historie Gdańska”. Album został przygotowany pod redakcją historyka, pisarza i reżysera Mieczysława Abramowicza. 

  Cena:45.00
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki.

  okladka_front_800px.jpg

  300 niepublikowanych wcześniej zdjęć z powojennej historii gdańskich dzielnic Oliwy, Przymorza i Żabianki. Życie codzienne, moda, sport i inne wydarzenia, sklepy, rozrywka i zabawa, nowe mieszkania w nowych dzielnicach i domy których już nie ma. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami będą kolejna fotograficzną wędrówką przez wspomnienia i historię.

   

  Cena:60.00
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe, zwykłe zdjęcia cz. II

  album_czII.jpg

  Album to nie tylko zdjęcia, to również podpisy, w których autor stara się wyjaśnić szczególnie młodym ludziom, co to były bony PeKaO, napój cytroneta sprzedawany w foliowych woreczkach, polski samochód Mikrus i dlaczego żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza w pełnym rynsztunku pilnowali opalających się plażowiczów. S Album nie jest adresowany wyłącznie do mieszkańców Gdańska i Pomorza, ponieważ doskonale oddaje klimat tamtych lat, nie tylko w Polsce, ale w całej Europy Wschodniej.

  Cena:60.00
 • Gdańsk wokół dróg i zieleni

  ZDiZ_album-okladka1200.jpg

  "Gdańsk wokół dróg i zieleni" to opowieść o zmieniającym się mieście. O mijanych dzisiaj placach, skwerach ulicach, cmentarzach parkach czy pomnikach.

  Cena:59.90