KFP / PUCHAR POLSKI. KP STAROGARD GDAŃSKI – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:0 26 września 2018
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Klub Piłkarski Starogard Gdański zagra obok Arki Gdyni, Lechii Gdańsk i Bytovii w 1/16 Pucharu Polski. Liderujący w grupie 2 III ligi podopieczni Łukasza Kowalskiego nigdy nie byli tak wysoko. Po raz pierwszy rywalizują w pucharowych rozgrywkach na szczeblu centralnym. Debiut okrasili awansem do II rundy, pokonując na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny Górnika Łęczna 1:0 (1:0). Losy potyczki z zespołem, który jeszcze niedawno występował na boiskach ekstraklasy, już w 2. minucie rozstrzygnął Wojciech Zyska. 24-letni pomocnik głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Górnik przez większą część spotkania dążył do zdobycia gola wyrównującego, w drugiej odsłonie jego przewaga rosła, ale wynik pozostawał bez zmian. Bodaj najlepszej okazji nie wykorzystał w 85. minucie Egipcjanin Mohamed Essam, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem Jakubem Knutem. W doliczonym czasie gry piłka wpadła do siatki gospodarzy, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej strzelca i pucharowa niespodzianka w Starogardzie stałą się faktem. Niespodzianka, bo na miano sensacji w tej rundzie PP zasługuje porażka 2:3 jednego z najbogatszych polskich klubów – Zagłębia Lubin z trzecioligowym Huraganem Morąg.

1/32 Pucharu Polski 2018/2019. Klub Piłkarski Starogard Gdański – Głornik Łęczna 1:0 (1:0). Bramka: Wojciech Zyska (2'). Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).
KP STAROGARD GDAŃSKI: Jakub Knut – Paweł Kowalczyk, Bernard Powszuk, Tomasz Wypij, Maciej Kozakowski – Michał Wohlert (63' Krzysztof Krakowiak), Wojciech Zyska, Damian Rysiewski, Filip Sosnowski (72' Paweł Szołtys), Kacper Łazaj (81' Maksym Adamenko) – Dawid Retlewski. 26.09.2018 / fot. Krzysztof Mania / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 47
Kp Starogard Gdański wygrał z Górnik Łęczna 1-...
Kp Starogard Gdański wygrał z Górnik Łęczna 1- 0. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 1 minucie Wojciech Zyska 26.09.2018 Fot. Krzysztof Mania/KFP
Kp Starogard Gdański wygrał z Górnik Łęczna 1- 0. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 1 minucie Wojciech Zyska Nz. bramkarz Jakub Knut 26.09.2018 Fot. Krzysztof Mania/KFP
Kp Starogard Gdański wygrał z Górnik Łęczna 1- 0. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 1 minucie Wojciech Zyska Nz.Dawid Retlewski 26.09.2018 Fot. Krzysztof Mania/KFP