NOWOŚCI

Sortuj wg:
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Oruni, Chełma i Siedlec

  fot-kosycarz-niezwykle-zwykle-zdjecia-oruni-chelma-i-siedlec[4].jpg

  Po dwunastu latach od wydania pierwszego albumu "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia", czas na trzy niezwykle ciekawe gdańskie dzielnice.

  Po raz pierwszy nie tylko miłośnicy Gdańska zobaczą zdjęcia z powojennej historii Oruni, Chełma i Siedlec w autorskim albumie Zbigniewa i Macieja Kosycarzy.

  "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Oruni, Chełma i Siedlec" to już 13. album z cenionej i lubianej przez czytelników serii.

  Cena:60.00
 • Gdańsk w tramwajach i autobusach wyd. II

  gdansk-w-tramwajach-i-autobusach-wyd-ii.jpg

  „Gdańsk w tramwajach i autobusach" to pierwsza bogato ilustrowana historia powojennej komunikacji miejskiej. W grudniu 2018 roku ukazało się wydanie II rozszerzone o najnowsze fakty, plany i prognozy dotyczące tej jakże ważnej sfery życia miasta. Ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje wsiadamy do najnowocześniejszych pojazdów w Europie, podróżujemy nowo wybudowaną linią tramwajową z Siedlec na Morenę, a także częściowo zmodernizowaną linią na Stogi. Za chwilę przebudowa infrastruktury dotrze do pętli Stogi Plaża, powstaje też ul. Nowa Bulońska Północna wraz z linią tramwajową, która ma ułatwić komunikację pomiędzy południowymi dzielnicami Gdańska a Pieckami-Migowem, Wrzeszczem i Śródmieściem. Wznawiamy tę książkę także dlatego, żeby nieco głębiej sięgnąć do historii GAiT, by przez jej pryzmat spojrzeć w nieco innym świetle na przyszłość gdańskiej floty pojazdów zabytkowych. 

  Cena:60.00
 • Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

  sax-club-pana-dyakowskiego-oprawa-miekka.jpg

  Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. 

  Cena:35.00
 • Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów. Dzieje garnizonu w Gdańsku Wrzeszczu.

  od-czarnych-huzarow-do-niebieskich-beretow-dzieje-garnizonu-w-gdansku-wrzeszczu[4].jpg

   "Od Czarnych Huzarów do Niebieskich Beretów" pod redakcją profesora Krzysztofa Macieja Kowalskiego to bogato ilustrowane dzieło, ważące 2,5 kilograma, liczące 680 stron,w płóciennej oprawie z tłoczeniami oraz obwolutą opowiadające historię dawnych koszar na ul. Juliusza Słowackiego.

  Cena:99.00
 • Słodkie Historie Gdańska

  slodkie-historie-gdanska.jpg

  Słodkie historie Gdańska

  Album Mieczysława Abramowicza i wydawnictwa Kosycarz Foto Press / KFP

  Ponad 70 unikatowych fotografii i rysunków, 27 opowieści z czterech stuleci oraz artystyczna oprawa graficzna - to główne atrybuty najnowszego albumu wydawnictwa KOSYCARZ pt. „Słodkie historie Gdańska”. Album został przygotowany pod redakcją historyka, pisarza i reżysera Mieczysława Abramowicza. 

  Cena:45.00
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki.

  okladka_front_800px.jpg

  300 niepublikowanych wcześniej zdjęć z powojennej historii gdańskich dzielnic Oliwy, Przymorza i Żabianki. Życie codzienne, moda, sport i inne wydarzenia, sklepy, rozrywka i zabawa, nowe mieszkania w nowych dzielnicach i domy których już nie ma. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami będą kolejna fotograficzną wędrówką przez wspomnienia i historię.

   

  Cena:60.00
 • Fot. Kosycarz. Niezwykłe, zwykłe zdjęcia cz. II

  album_czII.jpg

  Album to nie tylko zdjęcia, to również podpisy, w których autor stara się wyjaśnić szczególnie młodym ludziom, co to były bony PeKaO, napój cytroneta sprzedawany w foliowych woreczkach, polski samochód Mikrus i dlaczego żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza w pełnym rynsztunku pilnowali opalających się plażowiczów. S Album nie jest adresowany wyłącznie do mieszkańców Gdańska i Pomorza, ponieważ doskonale oddaje klimat tamtych lat, nie tylko w Polsce, ale w całej Europy Wschodniej.

  Cena:60.00
 • Gdańsk wokół dróg i zieleni

  ZDiZ_album-okladka1200.jpg

  "Gdańsk wokół dróg i zieleni" to opowieść o zmieniającym się mieście. O mijanych dzisiaj placach, skwerach ulicach, cmentarzach parkach czy pomnikach.

  Cena:59.90