KFP / LECHIA GDAŃSK – STAL MIELEC 3:2 8 maja 2022
podziel się na Facebooku  podziel się na Twitterze
Lechia pokonała w Gdańsku Stal Mielec 3:2 (2:0) i na trzy kolejki przed końcem sezonu pozostaje na czwartym miejscu w tabeli gwarantującym przepustkę do gry w eliminacjach europejskich pucharów. Biało-zieloni wyszarpali ważne trzy punkty, tracąc w drugiej odsłonie dwubramkowe prowadzenie. Na zwycięstwo kazali czekać kibicom do 93. minuty. Sędziowie VAR zadbali o to, by niepewność trwała o kilka minut dłużej. Dwukrotnie ogłaszali werdykt, dopatrując się początkowo pozycji spalonej strzelca zwycięskiego gola. Potem jednak zmienili decyzję, trybuny eksplodowały radością, a Łukasz Zwoliński miał dodatkową satysfakcję ze zdobycia hat-tricka.
Lechia Gdańsk – Stal Mielec 3:2 (2:0). Bramki: Zwoliński (11’, 31’, 93’) – Maloca (49’ samobójcza), Zawada (80’). Widzów: 11 323.
LECHIA: Kuciak – Ceesay, Maloca, Nalepa, Pietrzak (83’ Conrado) – Durmus (86’ Clemens), Gajos, Kałuziński (83’ Sezonienko), Terrazzino (68’ Kubicki) – Zwoliński, Paixao (68’ Diabate). 8.05.2022 / fot. Krzysztof Mystkowski / KFP
dodaj do koszyka wszystkie wyświetlone zdjęcia
  • znalezionych zdjęć: 20
Stadion  Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk...
Stadion Gdańsk. PKO Ekstraklasa. Mecz Lechia Gdańsk - Stal Mielec. Nz 08.05.2022 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP